شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۷ ۱۰:۱۹
همراه کافه قانون؛
کارگاه آموزشی جوان آگاه،سفیرحقوق شهروندی

کارگاه آموزشی “جوان آگاه،سفیرحقوق شهروندی” جهت ارتقای سطح دانش حقوقی و حقوق شهروندی در مرکز علمی کاربردی کانون برگزار شد.

به گزارش کافه قانون به نقل از روابط عمومی کانون سردفتران و دفتریاران، این کارگاه آموزشی به همت معاونت فرهنگی دادگستری استان تهران و مرکز آموزش علمی کاربردی کانون سردفتران و دفتریاران در سالن آمفی این مرکز برگزار شد.

دکتر حسن فدایی، مدیر آموزش کرسی حقوق بشر یونسکو و مدرس مرکز آموزش علمی کاربردی کانون سردفتران و دفتریاران در این جلسه در خصوص نوآوری های حقوق خانواده در ایران سخن گفت و به بررسی نوآوری حقوق خانواده در سالهای اخیر و قانون گذاری درباره آن پرداخت.

وی در ادامه به بیان توضیحاتی درخصوص حضور مستشاران و مشاوران قاضی زن در کنار قضات مرد در دادگاههای خانواده، قوانین و مقرارت مربوط به دوره نامزدی، قانون ازدواج موقت و تفاوتهای آن با ازدواج سفید، قوانین مربوط به تغییر جنسیت زن و مرد و اثر گذاری آن در بنیان خانواده و تأکید کتاب قرآن و آیات الهی در نزدیک نشدن به سببات گناه پرداخت.

دکتر فدایی تمامی مباحث را به صورت تعامل با دانشجویان و ذکر مثال و مقایسه با قوانین بصورت تطبیقی انجام داد و در نهایت به نتیجه گیری و جمع بندی مباحث پرداخت.