یکشنبه ۰۲ دی ۱۳۹۷ ۱۲:۳۹
همراه کافه قانون؛
در آخرین صحبت‌های باقری درمنی مطرح شد خط و نشان درمنی برای یک خبرنگار / نظر ابرکلاهبردار در مورد رفقایش خاوری، زنجانی و جزایری

وقتی به جزایری لقب شارلاتان را که داد یاد حرف کارشناس پرونده افتادم که می‌گفت: باقری درمنی از جایی که متوجه شد فساد بزرگ لو رفته است سریع دستور خروج جزایری و چند نفر دیگر از نزدیکانش را از کشور را داد تا حلقه‌های وصل پرونده از بین برود.

به گزارش کافه قانون به نقل از میزان، قرار در زندان اوین بود. شماره کارشناسان پرونده را از قبل گرفته بودم که قبل از نشستن روبروی باقری درمنی با آن‌ها صحبت کنم.

از قبل اخبار دادگاه را خوانده بودم و تقریبا روند پرونده دستم آمده بود.

اولین تماس را با کارشناس پرونده برقرار کردم. بعد از کلی معرفی و نشانه دادن که خبرنگار هستم، چون اعتماد نمی‌کرد مجبور شدم در سربرگ نامه بزنم و برای اداره‌اش فکس کنم.

بعد از ارسال نامه کلی معذرت خواهی کرد و گفت: به قدری در جریان این پرونده برای من اتفاقات عجیب افتاده که دیگر به کسی اطمینان ندارم. نزدیک به یک ساعت با هم صحبت کردیم، اما انگار از این یک ساعت فقط جمله آخرش یادم مانده بود که می‌گفت: درمنی انقدر زیرکه که به جرات می‌گویم اکثر مفسدین اقتصادی سال‌های اخیر ما رو می‌تونه درس بده.

شماره کارشناس دیگری را گرفتم. سرش خیلی شلوغ بود، اما با حوصله هر آنچه را فکر می‌کرد به دردم بخورد را گفت، اما باز هم یک جمله آشنا شنیدم. اگر من کارشناس پرونده بودم از همین الان بگم باقری درمنی خیلی زرنگ‌تر از این‌هاست که بشینه جلوت و باهات حرف بزنه.

با تکرار دو جمله بالا به سمت اوین رفتم.

وارد اتاق مصاحبه شدیم. تصویربردار‌ها و دیگر خبرنگاران از شبکه خبر و خبرگزاری صدا و سیما آمده بودند. سریع کارهایشان را انجام دادند.

درمنی وارد شد اخم به چهره داشت. با غرور ما را نگاه می‌کرد. ایستاد تا دستبند را باز کنند، بعد نشست. به قول بوکسور‌ها با گارد پایین و بسته آغاز کرد.

جواب سلام‌ها را خیلی آهسته داد، اما اولین جمله را بلند و رسا گفت: میشه بگید برای چیه؟ گفت: نمی‌خواهم حداقل همین ابتدا تصویرم را بگیرید.

گفت: از ابتدا هم از حضور خبرنگاران در دادگاهش راضی نبوده است.

درمنی با اشاره ضمنی به ایفای وظیفه پرسشگری خبرنگاران و افشای حقیقت به سلامی خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: من از شما می‌ترسم الان با من چه کار دارید.

سلامی زیر لب زمزمه کرد کاش از خدا می‌ترسیدی.

در ادامه برای یوسف سلامی خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما خط و نشان کشید.

حرف که به محمود جزایری (از اطرافیانش که به دستور خودش فراری است رسید) گفت: جزایری آنقدر آدم شارلاتانی بوده است که الان فرار کرده و در ترکیه زندگی می‌کند. گفتم از کجا می‌دانید که ترکیه هست؟ کمی مکث کرد و با لکنت جواب داد: رفقایش می‌گویند رفته ترکیه اقامت گرفته و زندگی می‌کند.

وقتی به جزایری لقب شارلاتان را که داد یاد حرف کارشناس پرونده افتادم که می‌گفت: باقری درمنی از جایی که متوجه شد فساد بزرگ لو رفته است سریع دستور خروج جزایری و چند نفر دیگر از نزدیکانش را از کشور را داد تا حلقه‌های وصل پرونده از بین برود.