شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷ ۱۶:۲۵
دبیر شورای نگهبان: تهدیدات فضای مجازی را باید به فرصت تبدیل کرد

دبیر شورای نگهبان گفت: فضای مجازی می‌تواند فرصتی برای ما باشد و ما باید تهدیدات فضای مجازی را به فرصت تبدیل و از فرصت‌های آن به نفع اسلام، انقلاب و مملکت استفاده کنیم.

به گزارش کافه قانون به نقل از ایرنا، آیت‌الله احمد جنتی روز پنج شنبه در نشست مشترک هیات رییسه مجلس خبرگان در دور پنجم با کمیسیون‌های داخلی این مجلس درباره تهدیدها و فرصت‌هایی که در بستر فضای مجازی وجود دارد، گفت: فضای مجازی موضوع بسیار مهمی است که بسیاری از آن وحشت دارند و ناراحت هستند البته حق هم دارند زیرا از این فضا علیه ما استفاده می شود.
وی ادامه داد: عمده چیزهایی که خدا خلق کرده، ماده اولیه است و باید دید دست چه کسی می‌افتد؛ شمشیر اگر دست علی (ع) بیفتد کفار را قتل عام می‌کند و اگر دست عمر بن عبدود باشد علیه انسان‌های خداپرست شمشیر می‌کشد.
وی خاطر نشان کرد: وقتی رادیو و تلویزیون آمده بود همه وحشت کردند که مبادا دین مردم از دست برود، ولی بعدا دیدند که بهترین استفاده‌ها را می‌توان از آن کرد؛ فضای مجازی نیز همین طور است؛ مطلعین معتقدند ما می‌توانیم به نفع انقلاب از آن استفاده کنیم.
رییس مجلس خبرگان با اشاره به سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: دشمنان برای نابودی اسلام و حکومت اسلامی کمر بسته‌اند و ما هم باید هوشیار باشیم و نقشه‌های آنان را رصد و خنثی کنیم.
وی افزود: باید با وحدت و انسجام مردم و مسئولین، همه در صحنه باشیم و از مواضع انقلاب و امام دفاع و دستاوردهای انقلاب را به رخ دشمنان بکشیم.
آیت‌الله جنتی خاطرنشان کرد: چهل سال از انقلاب می‌گذرد و دشمنان و حتی دوستان باور نمی‌کردند که انقلاب با این همه دشمن بتواند چهل سال سر پا بایستد، اما به لطف خدا توطئه‌ها خنثی شد وظیفه ماست که در جنگ روانی دشمن فعالانه ایفای نقش کنیم.
رئیس مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه دشمن فعلا به فکر مسائل نظامی‌ نیست، گفت: فتنه آن‌ها این است که افکار عمومی را از طریق رسانه‌های زیادی که در اختیار دارند فاسد و مردم را به نظام بدبین کنند. ما باید بایستیم و حرف‌هایمان را بزنیم. حرف برای گفتن هم زیاد داریم و هرچقدر بگوییم کم است.
آیت الله جنتی با بیان اینکه دستاوردهای انقلاب بسیار زیاد است، گفت: دستاوردهای معنوی آن خیلی بیشتر از دستاوردهای مادی است.
وی با بیان اینکه انسان‌سازی یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی بوده، گفت: هدف همه انبیا و پیامبران انسان سازی بوده است، انقلاب اسلامی، اسلام را زنده کرد و در شرایطی که هم و غم همه ملحق شدن به غرب بود، اسلام و قرآن زنده شد و این چیز کمی نیست و نسلی که در آن دوره بودند یا رو به فساد می‌رفتند یا آمادگی این کار را داشتند.
رئیس مجلس خبرگان افزود: پس از انقلاب یک باره تحول عجیبی از سوی جوانان ایجاد شد و شهادت‌طبی و ایثارگری در دل آنها به‌وجود آمد، این اولین و بالاترین دستاورد انقلاب است که باید بر روی آن تاکید کرد.
آیت‌الله جنتی دستاوردهای مادی انقلاب را قابل توجه دانست و گفت: اهمیت اصلی این است که فضا برای ملحق شدن نسلی دیگر به شهدای کربلا فراهم شد، مدافعان حرم هم نیز با آرزوی شهادت قدم در مسیر می‌گذارند. امروز هم همان روحیه وجود دارد و اگر اتفاقی بیفتد، جوانان ما آماده شهادت هستند.
رئیس مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه مردم در فشار معیشت هستند و نمی‌توانیم آن را فراموش کنیم، تصریح کرد: باید تمام همت ما این باشد که این مشکلات را حل کنیم و اگر نمی‌توان آن را به شکل نهایی حل کرد، به شکل نسبی رفع شود.
آیت‌الله جنتی ادامه داد: اگر دولت هزینه‌های زائد خود را کاهش دهد و اموال فراوان خود را بفروشد، می‌تواند، بخشی از مشکلات مردم را حل کند. سخنانی که آقای روحانی روز گذشته در همین راستا گفتند اگر عمل شود خوب است.
وی با بیان اینکه معنی‌ مشکلات معیشتی این نیست که دستاوردهای انقلاب را فراموش کنیم و از انقلاب ناامید شویم، خاطر نشان کرد: عده‌ای می‌خواهند بذر ناامیدی در دل مردم بکارند تا حضور مردم در صحنه را از بین برود.
رئیس مجلس خبرگان ، رهبری آمریکا را درحال افول دانست و گفت: کسی به خیال نجات، به آمریکا دل نبندد‌؛ آمریکا به گرسنگان کدام کشور کمک کرد که بخواهد به ما کمک کند.
وی افزود: آن‌ها در سوریه و عراق شکست خوردند و ذلتی از این بالاتر نیست که ترامپ با هواپیمای چراغ خاموش به عراق بیاید و هیچ یک از مقامات عراق به استقبالش نیایند؛ این یعنی آنها ذلیل و ما عزیز شدیم.