پنج شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۸ ۱۹:۴۸
به همت پژوهشکده شورای نگهبان:
مراسم افتتاحیه اولین دوره رقابت علمی شبیه سازی شورای نگهبان برگزار شد.

به گزارش‌ روابط عمومی پژوهشکده شورای نگهبان، مراسم افتتاحیه و کارگاه های آموزشی اولین دوره مسابقات علمی شبیه سازی شورای نگهبان،عصر روز پنجشنبه ۲۲ فروردین ماه و با حضور تعداد کثیری از اساتید و دانشجویان علاقه مند به مباحث پیرامون حقوق اساسی و شورای نگهبان برگزار شد.

به گزارش‌ روابط عمومی پژوهشکده شورای نگهبان، مراسم افتتاحیه و کارگاه های آموزشی اولین دوره مسابقات علمی شبیه سازی شورای نگهبان،عصر روز پنجشنبه ۲۲ فروردین ماه و با حضور تعداد کثیری از اساتید و دانشجویان علاقه مند به مباحث پیرامون حقوق اساسی و شورای نگهبان برگزار شد.

شبیه سازی یک شیوه نوین آموزشی و موثر برای کارآموزان و دانشجویان رشته حقوق است و امروز ضرورت آشنایی با شورای نگهبان به عنوان دادرس اساسی بیش از پیش احساس می شود . هدف پژوهشکده شورای نگهبان از برگزاری اولین دوره مسابقات علمی شبیه سازی شورای نگهبان، آشنایی با نهاد شورای نگهبان به عنوان نهاد دادرس اساسی و یک نهاد تاثیر گذار در نظام حقوقی کشور یک امر ضروری برای دانشجویان رسته حقوق است. شرکت کنندگان در این دوره از رقابت ها می توانند ضمن آشنایی با جایگاه و صلاحیت شورای نگهبان به صورت علمی و با شیوه ای نوین، با اقتضائات عملی و پیچیدگی های انجام وظایف شورای نگهبان آشنا شوند.

:lطی مراسم امروز ضمن آشنایی شرکت کنندگان با روند برگزاری مسابقات، سه عنوان کارگاه آموزشی متناسب با محتوای مسابقات برگزار شد که این کار گاه ها با تمرکز بر محتوا و موضوعات مسابقات دور اول و دوم برنامه ریزی شده اند.

رقابت علمی شبیه سازی شورای نگهبان در چهار بخش: افتتاحیه همراه با کارگاه های آموزشی، دور اول رقابت، دور دوم رقابت و اختتامیه و طی ۴ هفته برگزار خواهد شد. دور اول رقابت ها در دو روز ۲۹ و ۳۰ فروردین انجام خواهد شد که طی آن هر گروه متناسب با جدول زمان بندی اعلام شده موظف است در محل برگزاری رقابت علمی حضور پیدا کند و در دور دوم رقابت ها که در تاریخ ۵ و ۶ اردیبشهت ماه سال جاری برگزار خواهد شد که از میان گروه های شرکت کننده در رقابت علمی، پس از جمع بندی داوران، بیست گروه به این مرحله راه پیدا خواهند کرد. ویژگی این مرحله پیچیده تر بودن مصوبات و استفساریه های مطرح شده، می باشد.

نشست اختتامیه اولین دور مسابقات شبیه سازی شورای نگهبان،‌ در تاریخ ۱۲ اردیبهشت ماه با حضور همه تیم ها ی شرکت کننده در رقابت علمی،‌ اساتید راهنما،‌داوران مسابقه و اعضای شورای نگهبان برگزار خواهد شد و با جمع بندی امتیاز های داوری شده،‌تیم های برگزیده تعیین و معرفی خواهند شد و جوایز تیم های برتر وتندیس یادبود رقابت علمی تقدیم به برگزیدگان شده و گواهی شرکت در رقابت علمی به اعضای تمامی تیم های شرکت کننده در رقابت ارائه خواهد شد.

لازم به ذکر است، صبح امروز نیز نشستی با شرکت اساتید راهنمای گروه های شرکت کننده در اولین دوره رقابت علمی شبیه سازی شورای نگهبان و با حضور دکتر ره پیک رئیس پژوهشکده شورای نگهبان برگزار شد که در این نشست پس از توضیحات دکتر علم الهدی قائم مقام پژوهشکده شورای نگهبان در مورد نحوه برگزاری رقابت ها و سخنرانی دکتر ره پیک ریاست پژوهشکده شورای نگهبان با موضوع ارتباط شورای نگهبان به عنوان نهاد تصمیم گیر با جامعه علمی و نخبگانی کشور، اساتید راهنمای شرکت کننده در نشست به بیان نقطه نظرات، سوال ها و دیدگاه های خود در رابطه با رقابت علمی شبیه سازی شورای نگهبان، پژوهشکده شورای نگهبان و موضوعات پیرامون پرداختند.